EN TR

Akut ve kronik ağrı tedavisinde, ilaç tedavisi yada fizik tedavi uygulamalarının yetersiz kaldığı hastalarda girişimsel ağrı tedavi yöntemleri günümüzde oldukça sık uygulanmaktadır. Tedavi, her hasta için gereken tanı işlemlerini takiben her hasta için özel olarak planlanan bir yaklaşımla gerçekleştirilmektedir.

Nöralterapi Uygulamaları
Nöralterapi, otonom diğer bir adıyla vejetatif sinir sistemine etki ederek vücudun iç dengesine kavuşmasını sağlayan lokal(bölgesel) bir enjeksiyon yöntemidir. Aynı zamanda vücudun tamir sistemlerini de harekete geçirerek bedenin kendi kendisini tedavi etmesine (regülasyon tedavisi) izin verir. Regülasyon tedavisi vücuda dışarıdan olumsuz bir etki (ilaç vb) yüklemeden sadece fiziksel uyarı ile düzenleme yapar. Regüle edilen vücut kendisini olağanüstü bir hızla düzeltir. Bu nedenle de etkileri kalıcıdır. Nöralterapi seansları 1 haftalık ara ile toplam 5 ile 10 seans arasında uygulanmaktadır. 

Klinik Uygulama Alanları
Akut ve kronik boyun ve bel ağrıları, yüz felci tedavisi, migren tedavisi, omuzun ağrılı sendromları, karpal tünel sendromu, kalça ve diz eklemi ağrılarında, dolaşım bozuklukları, diabetik nöropati, yaygın kas ağrıları (fibromiyalji) tedavisinde günlük pratiğimizde sıkça uygulanmaktadır.

Proloterapi Uygulamaları
Proloterapi zayıflamış eklem kapsülü, ligament ve tendonları güçlendirmek amacı ile çeşitli sklerozan veya proliferan solüsyonların enjeksiyonu ile
karakterize tamamlayıcı ve alternatif bir tedavi yöntemidir. Bu tedavi yönteminde proliferan olarak sıklıkla hipertonik dekstroz kullanılmaktadır. Proloterapide enjekte edilen solüsyon dokuda lokal irritasyona yol açarak inflamasyon sürecini başlatır. Proloterapi sonrası dokuda meydana gelen bu reaksiyon normal yara iyileşme reaksiyonudur. Bu sürecin sonunda yetersiz doku onarımı nedeniyle iyileşemeyip kronik ağrı ve disfonksiyona neden olan zayıf tendon ve ligament yapılarının daha güçlü ve stabil duruma gelmesi sağlanır.Proloterapi uygulamaları 3 haftada bir olmak üzere toplam 4-6 seans şeklinde uygulanabilmektedir. Enjeksiyondan sonra oluşacak olan inflamasyon ve proliferasyon yanıtını beklemek için 3 hafta önemlidir. 

Klinik Uygulama Alanları
Bel ve boyun fıtıkları, omuzun kastendon lezyonları, tenisçi dirseği, karpal tünel sendromu, elbileğinin yumuşak doku lezyonları, kalça ve diz eklemi kireçlenmeleri, ön çapraz bağ yaralanmaları, menisküs lezyonları ve ayakbileği bağ yaralanmalarında günlük pratiğimizde sıkça uygulanmaktadır. 

PRP (Plateletten Zengin Plazma) Uygulamaları
PRP özellikle son yıllarda kas iskelet sistemi rahatsızlıklarının tedavisinde giderek artan bir şekilde kullanılmaya başlanmış yeni ve doğal bir tedavidir. Kişinin kendi kanıyla hazırlanan bir solüsyon olan PRP’nin hastaların ağrılı eklem, tendon ve kas bölgelerine hekim tarafından enjekte edilmesiyle gerçekleştirilen bir tedavidir. PRP kandaki trombositten ve büyüme iyileştirme faktörlerinden zengin olan tabakadır. PRP enjekte edildiği bölgede kök hücreleri uyarır ve kök hücrelerinin aktif hale geçmesini sağlar. PRP içeriğinde hastanın kendisinden alınan kan hücreleri olduğu için herhangi bir alerjik yan etkisi de yoktur.

Klinik Uygulama Alanları
Diz kireçlenmelerinin tedavisi, menisküs yırtıklarında, dizlerde ön çapraz bağ ve diğer bağ yaralanmalarının tedavisinde, topuk dikeni, tenisçi dirseği, ve omuzdaki kas yırtıklarının tedavisinde günlük pratiğimizde sıkça uygulanmaktadır.
 

> Diz ve Kalça Eklem Kireçlenmeleri
> Topuk Dikeni Tedavisinde
> Tenisçi Dirseği Tedavisinde
> Kas ve Tendon Yırtıklar
> Menisküs Yırtıkları
> Omuz Kas Tendon Lezyonları 
> Bel boyun fıtıkları
> Ayak bileği bağ yaralanmaları
> Yüz felci tedavileri
> Dolaşım bozuklukları
> Diabetik Nöropati
> Yaygın Kas Ağrıları (Fibromyalji)