EN TR

İnme Rehabilitasyonu

İnme, dünyada çok sayıda insanı etkileyen en yaygın ve ciddi nörolojik problemdir. Beyin damarlarının tıkanması ya da yırtılması ve beyinde kanama olması sonucu oluşur. Kalp hastalığı ve kanserden sonra üçüncü ölüm nedenidir. İnmeden sonra hayatta kalanların %50-70’i fonksiyonel bağımsızlığını yeniden kazanırken, %15-30’unda kalıcı sakatlık görülür.
Beyindeki bozukluğun yerine göre hastanın kliniği değişir. En sık olarak yarım felç (hemipleji) tablosu yani etkilenen beyin tarafının aksi tarafındaki kol ve bacakta güç kaybı gelişir. Felç olan tarafta his bozulabilir, hastada denge kaybı olabilir, görme, konuşma, yutma fonksiyonları bozulabilir.

Rehabilitasyon tedavisine mümkün olan en erken dönemde başlanmalıdır. Ne kadar erken başlanırsa o kadar başarılı olur. Tedavi programı hastaya özel ve hastanın kayıplarının ciddiyetine göre oluşturulmalıdır. Rehabilitasyon bir ekip işidir. Hasta ve ailesi de ekibe dahil edilmeli ve eğitilmelidir. Tedavi süreci genellikle zorlu ve sabır isteyen bir süreçtir.

Tedavi sürecinde hastaya yürümesi için ortezler, baston, yürüteç, koltuk değneği gibi yardımcı cihazlar verilebilir ve bunların kullanımı hastaya öğretilir. Hastanın kendine bakım aktivitelerinde mümkün olduğunca bağımsız olması için iş ve uğraşı tedavisi yapılır.Robotik yürüme ve el robotları, 3D yürüyüş eğitimi ve sanal rehabilitasyon sistemleri, el rehabilitasyonu merkezimizdeki tedavi olanakları içindedir. 

Doktorunuzun değerlendirmesi sonucunda farklı tedavi modalitelerinden oluşan size özel belirlenmiş rehabilitasyon programı hazırlanır. Tedavi sürecinde fonksiyonel gelişmenize paralel olarak tedavi planınızda değişiklikler yapılabilir.

 

       

Alt Ekstremite Robotik Rehabilitasyon

 

Üst Ekstremite Robotik Rehabilitasyon

 

Sanal Gerçeklik Rehabilitasyon

 

 Konvensiyonel  Terapi

 

          3D             Yürüme Eğitimi  

Web Sitesi için tıklayınız   Web Sitesi için tıklayınız   Web Sitesi için tıklayınız   Web Sitesi için tıklayınız   Web Sitesi için tıklayınız
Video için tıklayınız   Video için tıklayınız   Video için tıklayınız   Video için tıklayınız   Video için tıklayınız

 

       

Üst Eksremite ve El Rehabilitasyonu

 

Havuz Terapi-Hidroterapi

 

Bioness Yürüyüş Eğitimi

 

Denge Rehabilitasyonu

 

Pulmoner Rehabilitasyon

Web Sitesi için tıklayınız   Web Sitesi için tıklayınız   Web Sitesi için tıklayınız   Web Sitesi için tıklayınız   Web Sitesi için tıklayınız
Video için tıklayınız   Video için tıklayınız   Video için tıklayınız   Video için tıklayınız   Video için tıklayınız

 

     

Ortez Uygulamaları

 

Botulinum Toxin Uygulaması

 

Konuşma Terapisi

 

    Yara Bakımı

Web Sitesi için tıklayınız   Web Sitesi için tıklayınız   Web Sitesi için tıklayınız   Web Sitesi için tıklayınız
Video için tıklayınız   Video için tıklayınız   Video için tıklayınız   Video için tıklayınız