+90 312 240 05 40 (Pbx) info@fizyocare.com.tr

Bel Egzersiz Formu

Bel Egzersiz Formu

Bel Egzersiz Formu
Düz bir zeminde sırt üstü ve dizler bükük şekilde yatın. Karın kaslarınızı kasarak bel çukurunuzu yere değdirmeye çalışın. Ellerinizi bel altına koyarak hareketi kontrol edebilirsiniz. Bu şekilde 5 sn.tutun, dinlenin, sonra 10 kez hareketi tekrarlayın.

Sırt üstü ve dizler kıvrık şeklinde yatın. Yavaşça her iki dizi karına doğru çekin. 5 sn. bu pozisyonda tutun, sonra bırakın. 5 sn. dinlenin, sonra 10 kez hareketi tekrarlayın.

Sırt üstü dizler bükük yatın. Ellerinizle dizlerinize uzanmaya çalışırken baş ve sırtınızı hafifçe yerden kaldırın, 5 sn. bu pozisyonda tutun, sonra yere uzanın, 5 sn. dinlenin, sonra 10 kez hareketi tekrarlayın.

Dizlerinizi bükün, ayaklarınıza dayanarak kalçanızı yerden kaldırın, 5 sn. bu pozisyonda tutun, sonra yere uzanın, 5 sn. dinlenin, sonra 10 kez hareketi tekrarlayın.

El ve dizlerinizden destek alarak durun (kalça ve karın kaslarınızı kasarak sırtınızı dik tutun. Sol bacağı arkaya uzatın bu sırada sağ kolu öne uzatın, 5 sn. bu pozisyonda tutun. Hareketi 10 kez tekrarlayın, aynı hareketi diğer taraf için tekrarlayın.

Bacakları tek tek düz olarak kaldırınız, 5 sn süre ile tuttuktan sonra, diğer bacağı düz olarak kaldırınız ve 5 sn süre ile tutunuz. Hareketi 10 kez tekrarlayın.

Karnınızın altına ince bir yastık koyup, yüzü koyun yere yatınız. Kollarınızı iki yana uzatınız. Arkaya eğmeden başınızla beraber gövdenizin üst kısmını yukarı kaldırın. 5 sn süre ile bu pozisyonda kalın. Vücudunuzu düzleştirip hareketi 10 kez tekrarlayın.

Popüler Başlıklar

image
Hemen Randevu Al

Whatsapp Sohbet